Pozvánka na SLUNOVRAT 2014

Čas od času nás kontaktují někteří z čtenářů, kteří by se (obvykle po zhlédnutí fotek ze slovanských akcí) rádi zúčastnili našeho historického Slunovratu.
V roce 2012 jsme se poprvé rozhodli některým z Vás vyhovět. A v roce 2013 tato možnost opět v omezeném množství opět bude.

——————–

Již několik let spolupořádám (nyní především z lidmi co fungují v RODu) Oslavy Slunovratu. Není až tak podstatné jaké byly začátky, kolik jiných slovanských Slunovratů jsem pozitivně ovlivnil a kolik jsem jich již zorganizoval (určitě nejvíce ze všech :)
Důležité jsou poslední roky, kdy se Oslavy slunovratu začaly organizovat pod hlavičkou slovanského RODu a kdy se průběh, historická rekonstrukce a především prožitky vypilovaly do „dokonalosti“.

O tom jak naše slunovraty probíhají se můžete přesvědčit v předchozích článcích:

slunovrat11-s-00 slunovrat2009-ss

 

Základní informace:

  • Akce je neveřejná, odehrává se na místě v jižních Čechách, se vztahem ke starým Slovanům a toto místo má své obrovskou kouzlo (genius loci).
  • Termín je 21.-23.6.2013 (přečemž oslavy se konají v sobotu večer a přes noc).
  • Během celého víkendu je „kostýmová povinnost“ – zájemce z řad čtenářů oblečeme a obujeme a vybavíme (to se nemusíte bát). Kromě masek, které si musíte vyrobit a přivézt. – Spát se dá i v civilních stanech mimo hlavní historický tábor.
  • Moderní výdobytky ponechte v autě, stanu, nejlépe doma – kouření je možné pouze na vyhrazeném místě a drogy jsou výslovně zakázány.
  • Podmínkou účasti je pohoda, chuť něco nového vyzkoušet a pobavit se. Škarohlídy a reptaly nechceme :)

Pokud Vás tato nestandardní „nabídka“ zaujala tak se mi ozvěte na můj mail. zbytek probereme telefonicky (777 103 532) nebo emailem (petr@slovane.cz).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>