Testování zimní výbavy na Lysé hořeJelikož oživlá historie klade jako jeden z cílů ověřovat funkčnost veškerého vybavení a výstroje, rozhodli jsme se otestovat naši zimní výstroj v rámci výstupu na Lysou horu v Beskydech dne 5. 2. 2012. Akce se zúčastnili Acheron, Lucas a Klára ze sdružení Tizon.Celkem jsme ušli 16 km, po celou cestu bylo v podstatě 20 stupňů mínus, což dokazuje snímek z kamery.
Výstroj se skládala z plášťů (u mě podšitým kožešinou), kaftanů, vlněných tunik a kalhot, čepic. U mě pak ještě konopná spodní tunika, ale tu jsem propotil a byla spíše na obtíž. Rukavice jsme kvůli vnitřnímu teplu nevyužili, byť voda v čutorách pod pláštěm zamrzala. Boty se osvědčily s hřeby, neklouzaly a umožňovaly velmi rychlý sestup. Vnitřní ochranu nohou tvořily vlněné onuce nebo plstěné válenky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>